על הרפורמר הקלאסי

הרפורמר הוא מכשיר הפילאטיס הפופולרי ביותר שתוכנן על ידי ג'וזף פילאטיס. הוא מורכב מכרכרה שנעה קדימה ואחורה לאורך מסילות בתוך מסגרת. ההתנגדות מסופקת על ידי משקל הגוף של המתאמן ועל ידי רוטב הפילאטיס הסודי – סט קפיצים המחוברים הן לכרכרה והן לפלטפורמה.1
למרות השם הקצת מימי הביניים, הרפורמר פילאטיס הוא למעשה מכשיר אלגנטי להפליא. הערה היסטורית, מר פילאטיס העדיף את המונח "מכשיר" על המכונה.
מכשיר הרפורמר מתפקד בעיקר כמכשיר התנגדות המאלץ את המשתמש לעבוד בדיוק בתוך הרשת שלו. זה מקדם את הפיתוח של יישור טוב, חוזק ליבה 2 וגמישות.
ישנם סגנונות ויצרנים רבים של רפורמים. רוב הרפורמים הם עץ או מתכת. הכרכרה מונעת על ידי רצועות עור ברפורמר קלאסי או חבלים ועליות באחד מודרני יותר. חלק מהרפורמים נחים על הרצפה ולחלק יש רגליים. בעוד שלמגוון הרפורמים האחרון יש שינויים רבים בשרטוטים שנוצרו על ידי ג'וזף פילאטיס, היצרנים הקלאסיים עדיין מקפידים על המדידות והמנגנון המקוריים הללו.

מערכת הקפיצים, הרגל ומערכת הציוד

מוט הרגל מספק מושב לרגליים או לידיים כמשטח שיגור להנעת הכרכרה החוצה. הגובה של מוט כף הרגל הזה ניתן להתאמה. הרפורמים הקלאסיים הם למעלה או למטה. לרפורמים אחרים יש אפשרויות לגובה מוט הרגליים בהסתמכות על חריצים בתוך המסגרת המאפשרים לך לבצע התאמות. המדריכים יעזרו לך להבין איזה גובה מתאים לך ביותר על סמך הגובה, המשקל והחוזק שלך.
הקפיצים מספקים את ההתנגדות ברפורמר. ההתנגדות הנותרת מסופקת על ידי משקל הגוף שלך. כל קפיצים מתחברים למוט קפיץ בודד, ומאפשרים התנגדות מדורגת. שחרור קפיצים יגדיל או יקטין את ההתנגדות הכוללת.
ישנה גם מערכת הילוכים המאפשרת לשנות את המרחק של מוט הקפיץ מקצה הכרכרה. זה משמש לפעמים כדי להתאים לגובה של אדם. התאמת הציוד או המרחק שלך בהכרח תתאים את מתח הקפיץ אז היזהר. שוב, המורה שלך יציע החלפת הילוך במידת הצורך.
הרפורמים הקלאסיים שומרים על מתח הקפיץ שלהם אחיד, אך רפורמים מתוקנים אחרים עשויים לקודד צבע את הקפיצים שלהם ולשנות את המתח.
המדריך שלך יגיד לך באילו קפיצים להשתמש בכל תרגיל. לעולם לא מצפים מתלמידים מתחילים לדעת בכמה קפיצים להשתמש.
הכרכרה היא שטח הפנים הגדול ביותר של הרפורמר והחתיכה שעליה סביר להניח שתשכב את גופך. הכרכרה מזיזה על ידי כל חלק המונח עליה.3 כריעה, שכיבה, עמידה או ישיבה כל אלה עוזרים להחליק את הכרכרה במסגרת בזמן שאתה מושך את הרצועות או דוחף את מוט הרגל.
הקרונות מרופדים כדי לספק שטח פנים נוח. בתקופתו של ג'ו פילאטיס, הכרכרות היו רק מכוסות בנאגהייד אך לא מרופדות.

משענת ראש וחסימות כתפיים

תרגילי פילאטיס רפורמר רבים נעשים בשכיבה עם הראש על משענת הראש. משענת הראש יכולה להיות למטה שטוחה או מוגבהת למעלה.4 לכל תרגיל יש מיקום קבוע עבור משענת הראש. לעתים קרובות מדריכים מתאימים אותו עבורך או ירמזו לך מתי להוריד או להרים אותו.
מקום הכתף משני צידי משענת הראש. הבלוקים שומרים אותך יציב על הרפורמר כשאתה דוחף או מושך את הכרכרה. לעתים קרובות הכתפיים שלך נמצאות נגד הגושים, אבל יש גם תרגילים המשתמשים באבני הכתפיים כאביזרים לכפות הרגליים, הברכיים או הידיים.

הרצועות או החבלים

הרצועות מחוברות לגלגלות בקצה העליון של הרפורמר. לרצועות יש ידיות בקצה שניתן לאחוז בהן כדי למשוך או לדחוף את הכרכרה. ייתכן שתתבקש גם להשחיל את הרצועות דרך הידיות כדי לעבוד עם הרגליים ברצועות. שוב, העיקרון הבסיסי הוא שאתה תדחף או תמשוך את עצמך על הכרכרה כנגד ההתנגדות שמספקת משקל הגוף שלך והקפיצים.
מילה מ-Verywell
הבנת הפיזיקה הבסיסית של הרפורמר פילאטיס תעזור לך להפיק יותר מהאימון שלך. הכירו את הטרמינולוגיה כשאתם מגיעים לשיעור הפילאטיס שלכם.